M.U.M & Minus proudly presents "Miami Sessions with Richie Hawtin"- M.U.M- Episode 75

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • nadolina
    Platinum Poster
    • Feb 2008
    • 1860

    M.U.M & Minus proudly presents "Miami Sessions with Richie Hawtin"- M.U.M- Episode 75





    Co tu dużo gadać Panie, treści pieśni niczym lanie, wody Panie na mój młyn, taki dobry z tego czyn, że płynące z setów dźwięki, niszczą fazy mej udręki, i już człowiek zajarany, leci wiskać leśne polany, w poszukiwaniu grzybów oczywiście, ja też przyznaję uroczyście
  • fyrestarter
    Gold Gabber
    • Feb 2009
    • 527

    #2
    Re: M.U.M & Minus proudly presents "Miami Sessions with Richie Hawtin"- M.U.M- Episod

    thanks bro

    love me some hawtin
    I wonder if this new healthcare thing covers my pre-existing condition: AWESOMENESS.

    Comment

    • simonr
      Transitionator
      • Jun 2004
      • 8796

      #3
      Re: M.U.M & Minus proudly presents "Miami Sessions with Richie Hawtin"- M.U.M- Episod

      What a week for sets ... and they just keep coming !
      sigpicSimonR

      This release was mastered direct from vinyl at the request of the DJ and as such features natural sound characteristics of this medium such as record surface noise.

      Comment

      • bonga
        Addiction started
        • Jun 2006
        • 342

        #4
        Re: M.U.M & Minus proudly presents "Miami Sessions with Richie Hawtin"- M.U.M- Episod

        what are the dates of this episodes

        Comment

        • nadolina
          Platinum Poster
          • Feb 2008
          • 1860

          #5
          Re: M.U.M & Minus proudly presents "Miami Sessions with Richie Hawtin"- M.U.M- Episod

          Miami Underground Movement-Rod B. & Mareis host a weekly electronic music podcast featuring global DJs. M.U.M. is a collective of Producer/DJs who want to showcase the best mixes of Minimal, Techno, Progressive, Tech-House, Electro... and more.


          Co tu dużo gadać Panie, treści pieśni niczym lanie, wody Panie na mój młyn, taki dobry z tego czyn, że płynące z setów dźwięki, niszczą fazy mej udręki, i już człowiek zajarany, leci wiskać leśne polany, w poszukiwaniu grzybów oczywiście, ja też przyznaję uroczyście

          Comment

          Working...